Подкатегорија:
                   
33 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Casovi po piano klavir

Diplomiran muzicar so dolgogodisno iskustvo drzi casovi po piano (kla...


500 МКД
или предлог цена
Вчера 12:02Часови за пијано

Приватни часови за пијано (теорија на музика, солфеж и инструмент хар...


400 МКД
или предлог цена
Вчера 07:44Casovi Violina,solfez,peenje i teorija na muzika

Diplomiran muzicar drzi casovi po violina ,-klasika;starogadski;svet...


300 МКД
или предлог цена
25 јул 14:50Online часови за пијано, теорија на музика и солфеж

Приватни часови за пијано, теорија на музика и солфеж. Часовите тр...


500 МКД
или предлог цена
05 јул 21:23Casovi po gitara

Brzo i efikasno izucuvanje na gitara. Za ovaa skola karakteristicno e...


350 МКД
или предлог цена
30 јун 09:48Часови по Хармонија, Контрапункт и Форми

Професорка со диплома од италијански конзерваториум и долгогодишно ис...


500 МКД
или предлог цена
23 јун 19:36Часови по клавир

Професорка со диплома од италијански конзерваториум и долгогодишно ис...


500 МКД
или предлог цена
23 јун 19:36Часови по Солфеж и Теорија на музика

Професорка со диплома од италијански конзерваториум и долгогодишно ис...


500 МКД
или предлог цена
23 јун 19:36Часови по пијано, солфеж и теорија на музика

Се давват приватни часови по пијано, солфеж и теорија на музика. За п...


250 МКД
или предлог цена
17 јун 14:17ПРИВАТНИ ЧАСОВИ ПО СОЛО - ПЕЕЊЕ, МУЗИЧКА ТЕОРИЈА И СОЛФЕЖ

Дипломиран музичар на одсек соло - пеење Давам приватни часови по: ...


500 МКД
или предлог цена
02 мај 15:00ПРИВАТНИ ЧАСОВИ ПО СОЛО - ПЕЕЊЕ, МУЗИЧКА ТЕОРИЈА И СОЛФЕЖ

Дипломиран музичар на одсек соло - пеење Давам приватни часови по: ...


500 МКД
или предлог цена
02 мај 14:59Casovi po violina (fizicko/online) od afirmiran profesor.

Casovi po violina za sekoja vozdrast (od pocetnik do expert ) kaj Afi...


07 апр 11:16Часови по соло пеење ( Online )

Држам часови по соло пеење (online за цела Македонија) и со физичко п...


600 МКД
или предлог цена
26 мар 23:59Часови по музика

Даваме часови по - Солфеж - Теорија на музика - Хармонија на музи...


01 јан 10:26Casovi za piano

Davam casovi za piano. -Klasicno svirenje so noti. -Pocetno svirenj...


300 МКД
или предлог цена
22 сеп 21:41Casovi za gitara I peenje

Davam privatni casovi za gitara I peenje -Klasicno svirenje so noti....


300 МКД
или предлог цена
22 сеп 21:41Математика од 6(шесто)до 9(девето)одд.

Математика за ученици од6(шесто)до 9(девето)одделение во Вашиот дом,...


300 МКД
или предлог цена
25 авг 14:03Онлајн часови по гитара/Online casovi po gitara

https://casovipogitara.wixsite.com/casovipogitara • Онлајн часови ...


26 мар 17:34Онлајн часови по гитара /Online casovi po gitara

https://casovipogitara.wixsite.com/casovipogitara • Онлајн часови ...


450 МКД
или предлог цена
26 мар 17:34Онлајн часови по гитара/Online casovi po gitara

https://casovipogitara.wixsite.com/casovipogitara • Онлајн часови ...


26 мар 17:34Часови по Хармоника и Синтисајзер

Часови по Хармоника и Синтисајзер комбинирано со компјутерска програм...


500 МКД
или предлог цена
31 јан 14:12Online casovi po slikanje i crtanje

Casovi po slikanje i crtanje za sitw vozrsani grupi


11 дек 19:42Casovi po pijano, solfez, harmonija i teorija na muzika

Приватни часови по пијано, солфеж, хармонија и теорија на музика. Час...


250 МКД
или предлог цена
10 дек 19:57Приватни часови по пијано. солфеж и теорија на музика

Приватни, индивидуални часови по Пијано, Солфеж и Теорија на музика. ...


22 окт 14:46Casovi po pijano i muzicki predmeti

Приватни часови по пијано, солфеж, теорија на музиката, хармонија и о...


250 МКД
или предлог цена
25 јун 02:21Часови по Клавир-Пијано, Тапани, Гитара, Пеење

Научете музички инструмент. Пијано, Гитара, Тапани... Научете да п...


1 МКД
или предлог цена
19 мај 10:17Casovi po Klavir-Pijano, Tapani, Gitara, Peenje

Naucete muzicki instrument. Pijano, Gitara, Tapani... Naucete da pe...


1 МКД
или предлог цена
19 мај 10:17Muzicko uciliste CUSI "Vrutok" - Skopje

Naucete muzicki instrument. Pijano, Gitara, Tapani... Naucete da pe...


1 МКД
или предлог цена
19 мај 10:17Музичко училиште ЦУСИ "Вруток" - Скопје

Научете музички инструмент. Пијано, Гитара, Тапани... Научете да п...


1 МКД
или предлог цена
19 мај 10:17Часови по флејта

Приватни часови по флејта за сите возрасти, почетници и напредни. Час...


400 МКД
или предлог цена
29 сеп 15:29Часови по гитара и пеење

Професионален музичар Васко Џива држи часови по гитара и пеење. Часо...


250 МКД
или предлог цена
30 дек 21:40Часови за музичка едукација

Давам часови по клавир за нижо и средно обрзование. Исто така часови ...


300 МКД
или предлог цена
16 ное 17:47Часови по пијано и солфеж

Индивидуални часови по пијано, солфеж, музички предмети за сите возра...


250 МКД
или предлог цена
16 сеп 10:50Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам