Цела Македонија
                   
59 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Enteriar për butik / Ентериер за бутик

Rregullojm enterier modern për butik. Inventar modular fleksibil.Lloj...


По Договор
или предлог цена
Денес 01:37Inventar za butik!

Se prodava inventar za butik. Zenski kukli visok sjaj- 55eu, zenski k...


1 €
или предлог цена
Вчера 13:00Kukla za butik

Se prodava mashka kukla za vo butik. Ekstra kvalitet Cena 50evra


50 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

За Бутици и регистри

09 авг 22:01Продавам закачалки за Бутик 50 ком.со штипка

---Продавам 50 закачали по 20 ден. за една, за облека со штипка ( на ...


20 МКД
или предлог цена
08 авг 09:12Kukli

Prodavam kukli


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

За Бутици и регистри

30 јул 11:56mashki kukli goren del

mashki kukli goren del


300 МКД
или предлог цена
29 јул 20:00Stender

SE prodava stender telefon za kontak 071700470


1.500 МКД
или предлог цена
08 јул 19:42oprema za butik

se prodavaat raftovi za vo butik medijapan visok sjaj kako novi mozje...


1 €
или предлог цена
Илинден / Скопје

За Бутици и регистри

08 јул 16:09fiskalna kasa

fiskalen aparat


3.000 МКД
или предлог цена
07 јул 20:29Stalaza za butik, lutki i natkasa

Stalaza za butik, lutki i natkasa 070398271


1 €
или предлог цена
05 јул 13:00Se prodava lutki mashki/zenski

7 mashki po 300den Krug za 500den Sve komplet 2000den 077741037


300 МКД
или предлог цена
27 јун 13:19Butik se prodava - biznis komplet

Butik - biznis se prodava Hitno, Koplet so zenska gardiroba. Razrabot...


1 €
или предлог цена
18 јун 07:29Stalazi masicki

Izrabotka od kovano zelezo -RAZNI STALAZI -MASICIKI 078/228-199


25 МКД
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

За Бутици и регистри

10 јун 21:40SVE ZA 1500evra RAFTOVI KUKLI

raftofi kukli zakacalki biro pult kako novi od 3000 evra na 1500e por...


15 €
или предлог цена
Илинден / Скопје

За Бутици и регистри

06 јун 15:46Dolna obleka, inventar

Se prodava kompleten inventar za butik za dolna obleka (10m2 butik) s...


1 €
или предлог цена
04 јун 12:49SE PRODAVAAT MASKI KUKLI

Се продава машки кукли добро сочувани не се многу користени цена по д...


По Договор
или предлог цена
31 мај 21:37Kukla za izlog

Pordavam kukli za izlog. Imam 6.


7 €
или предлог цена
Македонски Брод

За Бутици и регистри

17 апр 10:39GARDERОBER PODVIZEN

Се продава пулт за закачување на гардероба за во бутици. Максимално с...


7.000 МКД
или предлог цена
06 апр 12:57RAFTOVI I KUKLI ZA DETSKI BUTIK

Se prodavat stalazi za butik Poveke info 071/271-151 078/312-030


1 €
или предлог цена
18 мар 19:58Dvostrana svetlosna reklama

Dvostrana svetlosna reklama. Reklamata e izrabotena komplet so drzac...


7.500 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

За Бутици и регистри

02 мар 22:20Закачалки од бутик - цена одлична

Се продаваат закачалки со штипка и без поради затворање на бутик по о...


1 €
или предлог цена
02 мар 14:28SE PRODAVAT RAFTOVI I KUKLI ZA BUTIK

Se prodavat raftovi i kukli za butik Cena povolna info 071-271-151 ...


1 €
или предлог цена
07 фев 13:46Raftovi

Se prodavaat raftovi mnogu malku koristeni 19 stativi 24 daski 120x34...


1 €
или предлог цена
Чаир / Скопје

За Бутици и регистри

01 фев 20:19Маици со долг ракав

100% памук, една боја (светло сиво-зелена, на сликата), пакувани во к...


60 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

За Бутици и регистри

30 јан 09:31RAFTOVI KAKO NOVI MEDIJAPAN

se prodavaat raftovi od medijapan visok sjaj kako novi ima zakacalki...


1 €
или предлог цена
Илинден / Скопје

За Бутици и регистри

10 јан 10:21Опрема за бутици

Продаваме сталки за кукли, рафтови, кукли, закачалки, штендери. Најпо...


По Договор
или предлог цена
27 дек 18:24Sijalici Metal Halide G12 i G8.5

Prodavame sijalici Metal Halide G12 i G8.5 35W i 70W moze prakjanj...


По Договор
или предлог цена
Аеродром / Скопје

За Бутици и регистри

17 дек 09:49КУКЛИ

Кукли во гри и крем боја Машки и женски половинки горен дел


100 МКД
или предлог цена
27 ное 21:12Кукли и гондоли

Кукли


По Договор
или предлог цена
Аеродром / Скопје

За Бутици и регистри

13 ное 20:23Invertar za butik

Invertar za butik


12.000 МКД
или предлог цена
06 ное 22:54Kukli

Maski lzenski kukli


По Договор
или предлог цена
Аеродром / Скопје

За Бутици и регистри

28 авг 09:16Kovano zelezo -- klub masicki

Kovano zelezo. Racna izrabotka. I samo po naracka. Tel za naracki...


10 €
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

За Бутици и регистри

18 авг 11:34Instagram profil

Se prodava instagram profil so 20 iljadi fanovi, poveketo od Makedoni...


350 €
или предлог цена
24 јун 13:00Комплет инвертар за бутик (за долна облека)

Биро, излог, големи табли за закачување, рафтови, сталажа...цена по д...


По Договор
или предлог цена
Свети Николе

За Бутици и регистри

18 мај 18:04Se prodava inventar za butik.

Se prodava iventar za butik. Kukli,kukli polovinki,raboten pult so or...


1 €
или предлог цена
08 дек 23:13Se prodava topla vitrina

Se prodava topla vitrina vo odlicna sostojba.


350 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

За Бутици и регистри

25 сеп 08:30pantaloni

Prodavam pantaloni Contto Bene doneseni od Novi Pazar Prodavam okolu...


500 €
или предлог цена
Сарај / Скопје

За Бутици и регистри

27 јун 16:51Skener 1 god upotrebena/ 1 vit i perdorur

Skener skroz nov. 1 god upotrebena Skener pothuajse i ri. Vetem nje ...


3.500 МКД
или предлог цена
22 јун 18:24Продажба на инвентар за бутик

Се продава инвентар за бутик комплет и одделно. Цена по договор. Конт...


1 €
или предлог цена
19 фев 20:38Продавници за Секонд Ханд Облека, Тетово и Скопје

Сун анд Старс во Тетово и Скопје. Продавници за секонд ханд облека. ...


50 МКД
или предлог цена
04 окт 15:16Страна 1 од 2

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам