1 / 12
DIGITALEN POLUPROFESIONALEN ALKO TESTER ( DREGER )
1.700 МКД
Цената е фиксна
04.06.2023 11:56

Кочани / Кочани

Состојба на предмет
Нов

NOVI POLUPROFESIONALNI ALKOHOL TESTER (DREGER) ZA MERENJE ALKOHOL VO KRFTA ODNOSNO DA IZVRSITE PROVERKA NA VAS ILI VASITE RABOTNICI DALI I KOLKU SE POD DEJSTVO NA ALKOHOL. после пиење, се препорачува да се чека 20 минути пред тестирање, бидејќи алкохолот трае околу 20 минути во крвта од органите за варење, и остаток на алкохол во устата е потребно време да се прахосвам. 2 За да се добие повеќе точни резултат на тоа, на растојание треба да биде најмалку три минути помеѓу секој тест. 3 Не користете бензин и разредувачи за чистење на производот тестер. 4 Не дозволувајте течноста да навлезе во сензорот. 5 да ве потсетам, за вас и безбедноста на другите,да не пијат и да возат. Пакетот вклучува:
1 x Алкохол тестер со 5 цевчиња
1 x заштита од прав торбичка
1 x упатството (руски и англиски јазик vrsam dostava sekoj den vo sekoe vreme niz cela mekedonija preku kargo ekspres ili brza pratka. 070-607-455 077-735-790

Категорија: Слободно време и хоби, Животни / Останато

Се продава од:

INKUBATOR-INKUBATORI I OPREMA - DIGITALNI MERNI INSTRUMENTI
Потврден огласувач
070-607-455 077-735-790
Испрати Е-маил до огласувачот

ELEKTRONSKI PRECIZEN TERMOSTAT ZA INKUBATOR

1300 МКД

GREAC ZA VODA VO INKUBATOR ZA VLAZNOST 200W I HIDROSTAT-TERM

1800 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам